Pandora

3 Temel Web Tasarım İlkesi

Gelişen web teknolojilerinde bize göre 3 temel web tasarım ilkesi vardır. Bu yazımızda size bu ilkelerin ne olduğunu ve neden iyi bir web sitesinin bu üç kuralı web tasarım projelerine dahil etmesi gerektiğini açıklıyoruz. Pandora web tasarım olarak bu 3 temel ilkeyi oluşturduğumuz bütün web tasarım projelerinde gerçekleştirmekteyiz.

1: Kullanılabilirlik
Amatör web tasarım firmaları ve kötü kodlanmış hazır siteler genellikle, bu temel kavramı unutulabilir. Başlıklar, alt bilgiler ve menüler gibi temel ve evrensel öğeleri tamamen farklı içerik lehine kullanmak, güzel görüntü verebilir fakat ziyaretçiler için anlaşılması zor kullanışsız içerikler olarak kötü sonuçlanabilir. Bu, kullanıcı deneyimi olarak bilinir ve kullanıcı deneyimi web sitenizin doğru işlemesi ve ziyaretçileri sitenizde tutmanın önemli bir yoludur. İyi bir web sitesi tasarımcısı fikirlerinizi her şeyden önce işlevsel kullanıcı deneyimi odaklı olarak web sitesine aktarmalıdır.

2: Duyarlılık
Her iyi web sitesi tasarımcısı web sitenizi mobil uyumlu olarak yapılandırmalıdır. Mobil uyumlu web sitelerinin sayısı her gün hızla artıyor. Web sitenizin her öğesi, farklı cihazlar ve ekranlar için yani telefon ve tablet gibi cihazlardan girildiğinde site içindeki görsel ve yazı gibi içeriklerin ekran genişliğine göre şekillenip ekrana oturması zorunludur.

3: Hız
Web sitenizin isabetlerini, dönüşümlerini ve hemen çıkma oranlarını etkileyebilecek önemli bir unsur ve karar faktörü web sitesi hızındadır. Yıldırım hızları elde etmek ve devam ettirmek zor olabilir, ancak web siteniz kabul edilebilir hızlı yükleme sürelerine sahip olmalıdır. Bu nedenle sayfalar, bağlantılar, simgeler, resimler ve videolar, web sitenizde gezinmeyi beklemeden beklemekle birkaç saniye içinde yüklenmelidir. Evet, mevcut İnternet hızları sizin kontrolünüz dışındadır, ancak içeriğinizi optimize etmek ve web sitenizi doğru sunucu türünde kullanmak, kontrol edebileceğiniz bir şeydir. İyi bir web sitesi tasarımcısı sadece size rehberlik etmekle kalmaz, aynı zamanda sizin için bu işlemleri yapması gerekir.

Hayallerinizdeki web sitesi tasarımı için profesyonel web tasarımcılara ulaşın! Web Destek Merkezi: 0850 885 00 45

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir