Pandora

Bilmeniz Gereken 5 Web Tasarım Önerisi

Web dünyasında kalıcı ve kurumsal bir izlenim bırakmanın en iyi yollarından biri, ilham veren ve güçlü web sitesi tasarımıdır.
Web sitesi tasarımınız markanızı ve hizmet veya ürünlerinizi potansiyel müşterilerinize iletir.
Web sitesi tasarımında, göz önünde bulundurmanız gereken beş web sitesi tasarım konsepti bulunmaktadır.
1. Renk ve Çizimler
Web tasarımında renk her zaman olmuştur ve her zaman web sitesi tasarımı için kritik öneme sahip olacaktır. Farklı renkler farklı duyguları yansıtır ve markanızın hikayesini anlatmanıza yardımcı olur. Ancak, bazı markalar öne çıkmak için renkli ve tuhaf illüstrasyonlar kullanarak renkleri tamamen yeni bir seviyeye taşıyor.

Tasarımlarda illüstrasyonlar kullanmak  “Verilen hizmetleri heyecan verici ve farklı bir şekilde anlatıyor.

2. Tutkulu Öykü Anlatımı
Markanızın hikayesi nedir? Bir hikaye sadece müşterilerinizi çekmekle kalmaz, aynı zamanda sizinle daha derin bir şekilde bağlantı kurmalarını sağlar. Bu bağlantı, sitenize dönüşümleri size yönlendirmeye yardımcı olur. Bazı yenilikçi şirketler kendi hikayelerini anlatmak için müşteri görüşlerini kullanırlar.
3.Sade Tasarım
Sade web tasarım, bir web sitesinde şık ve modern bir görünüm oluşturur. Kullanımı kolaydır ve kullanıcı deneyimine odaklanır. Gezinmesi kolay bir web sitesi her zaman en iyisidir.
4.Doğru Site Mesajı
Markanızın mesajı web sitenizin önünde ve merkezinde olmalıdır. Apple gibi bazı markalar “daha ​​az” yaklaşımını benimsemek için minimal sade tasarım kullanıyor. Ve işe yarıyor! Görüntüler izleyicinin dikkatini çeker ve doğrudan mesajlaşma hikayeyi anlatır. Sadece düz tasarım yaklaşımı müşterilerin hızla aradığını bulmaya yardımcı olması kolaydır.
5.Hoşçakal, Simetri
İyi web tasarımının bir uyum ve denge hissi sağladığı sık sık söylenir . Simetri, ya da her iki tarafta aynı parçalardan oluşan bir tasarım kullanarak, bu dengeyi oluşturmak için kullanılır. Ancak, bazı web siteleri daha cesur bir ifade vermek için asimetri kullanıyor. Web sitesi ziyaretçilerini doğru mesajlara çekmek için asimetri kullanmayı düşünebilirsiniz.

Web Sitenizin Tasarımı Ne Kadar Güçlü?

Güçlü bir web sitesi kısa sürede firmanızı başarıya götürebilir. Potansiyel müşterilerinize güven verir.

Güçlü bir web sitesi tasarımı için bizde hızlı bir teklif alın.
Web Tasarım Teklifi

İlgili Mesajlar