Genel

Geleceğin Meslekleri

İşte önümüzdeki 15 yıl içinde talep görmesi muhtemel olan mesleklerden sadece birkaçı:

1. Siber Güvenlik Uzmanı

Kimse siber tabanlı suçların kurbanı olmak istemiyor. Bu yüzden hükümet, gençleri büyüyen bu sektörü seçmeye teşvik etmek için stajyer eğitimleri vererek sorunu çözmeye çalışıyor.

2. Robotik Mühendisi

Biyomedikal mühendisliği, depolama ve lojistik, tarım teknolojisi ve sürücüsüz araçlar gibi yüksek teknolojili üretim gibi alanlarda her tür mühendis aranmaktadır ancak kodlama ve yazılım konusunda yetenekli kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Mühendisler iyi maaş alıyor ve becerileri tüm dünyada aranıyor, bu nedenle seyahat etme fikrini seviyorsanız, bu iyi bir kariyer olabilir.

3. Yazılım Geliştiricisi

Yazılım geliştiricisi, bilgisayar programlama becerileri dünyada en çok aranan uzmanlık alanıdır. Bunlara her yerde ihtiyaç vardır! Bulut bilişimden yapay zekaya, iş zekasından oyun oynamaya ve henüz hayal bile edilemeyen diğer olasılıklara…

4. Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı

Kullanıcı deneyimi, kullanıcının deneyimini zevkli hale getirmeye yardımcı olmak için web siteleri, uygulamalar ve diğer dijital platformlar için marka bilinci oluşturma, tasarım, işlev ve kullanılabilirliği birleştirir. Online perakende, eğitim, bankacılık, finans ve diğer birçok dijital hizmet için kilit bir alandır.

5. Veri Analisti

Veri analistleri, karmaşık verileri açık bir şekilde sunarak durumları ve senaryoları anlamlandırmamıza yardımcı olur.

6. E-Spor Koçu

Rekabetçi, çevrimiçi oyunlar giderek daha popüler hale geliyor. Kazanılacak bazı büyük ödüllerle birlikte, oyuncuların bu rekabet avantajına sahip olduklarından emin olmaları gerekir. Bir e-spor koçu strateji, motivasyon ve adil oyun konusunda yardımcı olabilir.

7. Muhasebeci

İşletmeler ve bireyler, işletmelerinin finansal işleyişini sürdürmek için muhasebecilere ihtiyaç duyar. Bir hata maliyetli olabilir, bu nedenle iyi muhasebeciler her zaman talep görmektedir.

8. Bakım Teknisyeni

İmalat şirketleri bugünün ve geleceğin ürünlerini üretiyor ve giderek daha yüksek teknolojiye sahip oluyorlar. Üretim hattındaki bazı işler otomasyon riski altında olabilir, makinelerin sorunsuz çalışmasını sağlamak için yine de insanlara ihtiyaç duyulacaktır.

9. Bilgisayar Tabanlı Görüntü/Görsel Efekt Uzmanı

Bugünlerde her şey görsel efektlerle ilgili! TV ve film sektörü bunları yaratmakta son derece iyidir ve bunun için yerli uzmanlara ihtiyacımız var.

10. Satış Hesapları Yöneticisi

Tüm sektörler, bir şeyler satma konusunda yetenekli insanlara ihtiyaç duyar. Bir şirketin satışlarını geliştirmeye ve büyütmeye yardımcı olabilecek kişiler için birçok fırsat vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir