Pandora

Kurumsal Seo Uzmanı

Kurumsal Seo Uzmanı

Modern dünyanın tanıtım aracı olan İnternet ve içeriğinde bulunan Web sayfaları yeni bir rekabet ortamının doğmasını sağlamıştır. Bu rekabet ortamında işletmelerin tanıtımlarının yeteri kadar sağlanması, kolay ve hızlı ulaşımın gerçekleştirilmesi, reklam kampanyası stratejilerinin araştırılması yeni bir uzman gereksinimini ortaya çıkarmıştır. Daha çok kurumsal hizmetlere yönelik olarak yapılan çalışmalarda SEO olmadan belirlenen hedeflere ulaşarak kar maksimizasyonunu gerçekleştirmek ancak bir mucize olarak görülmektedir. ‘Arama motorlarında optimizasyon’ kelimelerinin İngilizce karşılığının kısaltması olan bu kelime bir meslek alanının adı olarak belirlenerek kurumlara verilen önemli bir hizmet haline gelmiştir. SEO UZMANI genel bir tanımdır ve kurumsal veya bireysel hizmetlerde kendini gösterebilir.

Kurumsal SEO Nedir?

Kurumsal Seo nedir? Sorusunun cevabı, İnternet rekabet ortamında yapılan çalışmalarla kurumların arama motorlarında üst sıralarda yer almasının ve böylece hedef kitleye hızlı bir şekilde ulaşmanın sağlanması olarak tanımlanabilir. Google ve diğer arama motorları sıralama kriterlerini zaman zaman değiştirebilmektedir. Bu nedenle hizmetin profesyonel bir şekilde sağlanması ve değişen yeni kriterlere hızlı uyum sağlaması gereklidir.

Kurumsal SEO Çalışması Kriterleri

Kurumsal SEO Hizmetleri site içi ve site dışı kriterler olmak üzere iki şekilde sağlanmaktadır. İlk olarak Anahtar Kelime seçimi yapılmalıdır. Sektöre özel olarak seçilen ve arama motorlarında en çok aranan kelimeler bu grubu oluşturmaktadır. Bu kelime grupları döneme göre farklılık gösterebilmektedir. Mevsimsel değişimlere de rastlanmaktadır. Uygun zamanda uygun kelimeler sayesinde özgün çalışmalarla ilk sıralara yerleşmek mümkündür.

Profesyonel bir Kurumsal Web Tasarım sayesinde ilgi çekmek te mümkündür. Burada önemli olan renkli ve gösterişli bir sayfa değildir. Kurumun kimliğine yakışır bir yazı karakteri, uygun boyutlarda yerleştirilen görseller ve kurumun öz renklerinin kullanılması marka bilinirliği açısından çok daha önemlidir. Kısa ama anlaşılır yazılar okuyucuyu uzaklaştırmak yerine sitede kalmasını sağlar. Ziyaretçiye verilen önemli bilgiler bir güven kaynağı olarak görülmektedir.

Site dışı yapılacak Backlink çalışmaları ve ilgili yerlere yerleştirilecek firma bilgileri ziyaret sayısını arttıran nedenlerdir. Google Ads reklamları ile desteklenen yönlendirmeler de SEO çalışmalarını geliştirmektedir.

Günümüzün modern tanıtım araçları Sosyal Medya uygulamaları da burada önemli yer tutmaktadır. Profesyonel bir yönetimle kurumun tanıtılması ve sayfanın ziyaretçi çekmesi kaçınılmazdır.

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir