Pandora

Yurtdışı Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Yurtdışı Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

E-ticaret günümüzde yaygın olarak yapılmaktadır. E-ticaretin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri seçilerek e-ticaret yapılabilmektedir. E-ticaret yurtiçinde yapılabildiği gibi yurtdışında da yapılabilmektedir. Ve bunun için birçok platform bulunmaktadır. Yurtdışına satış yapmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Yurtdışına yapılan satışlar dolar ya da Euro üzerinden olduğu için karlı olmaktadır.

Yurtdışına Satış Yapmak

İlk olarak yurtdışına ürün satmak için hedef kitlenin belirlenmesi gereklidir. Bu hedef kitle hangi ülkelere satış yapılacağı ile ilgilidir. Fakat herhangi bir sorun çıkmaması için satış yapılacak ülkenin tüm prosedürleri detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Daha sonra ürünlerin Pazar yerlerini bulmak gereklidir. Satış bir kişinin açtığı kendi e-ticaret sitesinden de olabilmekte hem de farklı bazı pazaryerlerinden de olmaktadır. Bu pazar yerinden satış yapmak hem daha kolay hem de maliyeti daha azdır. Örnek pazaryeri ise amazondur. Amazondan yurtdışına satış yapmak bazı kurallara uyulduğu ve iyi bir altyapı oluşturulduğunda mantıklı bir e-ticaret olmaktadır. Amazon dışında kendi e-ticaret site üzerinden satış gerçekleşecek ise sitenin yurtdışındaki müşterilere uygun olması gerekmektedir. Sitenin web tasarımı ona göre yapılmalıdır. Pandora web tasarım bunu sizin için yapmaktadır. Pandora web yurt dışına satış yapılacak e ticaret sitesi ile ilgili tüm işleri kolay bir şekilde sizin adınıza yapmaktadır. Böylece yurtdışındaki müşteriler herhangi bir sorun yaşamamaktadır.

Yurtdışına satış için gerekli bir başka şey ise ödeme sistemlerinin yurtdışına göre entegre edilmesidir. Satış yapılacak ülkeye göre ödeme sistemi uygulanmalıdır. Her ülkenin yaygın olarak kullandığı ödeme şekli farklıdır. Bu nedenle ülkede yaygın olarak kullanılan ödeme şekli hakkında iyi bir şekilde araştırma yapılmalıdır. Son olarak yurt dışına satış yapmak için lojistik hizmetlerinin kurulması gerekmektedir. Yurtdışı satışları yani ihracat için lojistik çok önemlidir. Bu nedenle lojistik sistemlerinin doğru ve sağlam bir şekilde kurulması satışlar için iyi olacaktır. Yurtdışına ürün veya hizmet satış işlemlerinde ürün satışı yapmak yaygınken hizmet satışı henüz çok yaygın değildir. Bu adımlara dikkat edildiğinde yurtdışına satış yapmak karlı bir iş seçeneği olacaktır. Fakat uluslararası e ticaret ve lojistikte prosedürlerin iyi incelenmesi elzemdir. Bu nedenle iyi bir araştırma ile bu işe girilmelidir.

Ürünlerinizi yurtdışına satış yapabilmek için pandora e-ticaret paketlerimizi inceleyin.

 

İlgili Mesajlar